Kibernetinio saugumo įvertinimas
Lietuva yra suskaitmeninta visuomenė, kurioje tiek privačios įmonės, tiek valdžios institucijos lietuviams teikia įvairiausių skaitmeninių paslaugų. Skaitmeninės galimybės suteikia didelę vertę, daug užduočių galima greitai ir lengvai išspręsti internetu. Tačiau skaitmeninimas atneša ir iššūkių, nes kibernetiniai nusikaltėliai nuolat ieško naujų galimybių pasipelnyti ir apgauti.
Robertas Ramanauskas, Itrusta direktorius
„I-Trust“ kibernetinio saugumo programa yra pagrįsta CIS 18 kibernetinio saugumo kontrolės priemonėmis
CIS 18 yra naujausia priemonių rinkinio versija, kurią įmonės gali remtis siekdamos pagerinti kibernetinį saugumą. Sistemą sudaro 18 veiksmų sričių, apimančių daugybę priemonių, kurias įmonės turėtų sukontroliuoti, kad būtų apsaugotos nuo kibernetinių grėsmių. Priemonių naudojimą galima suskirstyti į tris grupes pagal įmonės pažangą ir dydį.
Kontrolės priemonės yra susietos su šiuo metu kylančiomis kibernetinėmis grėsmėmis, todėl suteikia organizacijai vaizdą apie realų pavojų.
CIS 18 struktūra yra praktinių pastangų pagrindas:
– Kibernetinis saugumas yra išmatuojamas
– Palengvinama nustatant prioritetus pastangų ir investicijų nukreipimui
– Metodas, kuris remiasi geriausios praktikos įgyvendinimo modeliu.
Kibernetinė grėsmė išlieka rimta grėsme šaliai, o ir kibernetinio nusikaltimo, ir kibernetinio šnipinėjimo grėsmė yra labai didelė. Kibernetinis saugumas yra labai svarbus mūsų visuomenei, kuri yra visiškai priklausoma nuo skaitmeninių sprendimų pasiekiamumo ir teikiamos gerovės.
Thomas Lund-Sørensen, Danijos kibernetinio saugumo centro vadovas
Nauda:
- Išsamus įmonės pažeidžiamumo ir kibernetinio saugumo įvertinimas
- Įmonės galimybių atremti kibernetines atakas matavimas
- Grėsmių įvertinimas atsižvelgiant į silpniausiai įgyvendintas saugos priemones
- Konkrečios rekomendacijos pažeidžiamumo sumažinimui
Excel lentelė arba SaaS platforma?
Enablor programoje I-Trust yra parengusi standartizuotą modelį, skirtą organizacijų darbui su CIS kontrolės priemonėmis. Platforma suteikia priemones kibernetinio saugumo įvertinimui, kuriame „Excel“ lentelės yra pakeičiamos automatizuotomis ataskaitomis, palyginimais su kitų organizacijų kibernetinių grėsmių atsparumo pasirengimu, savo progreso matavimo galimybėmis, taip pat platus pasirinkimas, suteikiantis aiškų vaizdą apie organizacijos esamą padėtį, kritines spragas ir rekomenduojamas priemones jų šalinimui.
CIS priemonių įgyvendinimo valdymui galėsite naudotis šiomis funkcijomis:
- Būsena – organizacijos kibernetinio saugumo reali situacija
- Valdymas – nuolatinis pokyčio stebėjimas atsižvelgiant į vykstančias iniciatyvas
- Rekomendacijos – pagrįstos plačiomis CIS 18 žinių bibliotekomis
- Apžvalga – veiklos, vertinimų ir tolesnių veiksmų
- Istorija – būsenos raida ir pirminių įsivertinimų komentarai
- Palyginimas – palyginimas su kitų organizacijų pastangomis
- Ataskaitos – rezultatai vadovybei ir srities vadovams
- Analizės modulis – BI būsenos analizė
Pavyzdys: vieno puslapio audito ataskaita
Nuo 2004 m. I-Trust dirba su įmonių atitikties ir skaitmeninimo vertinimais. Patirtis kaupiama Enablor platformoje, kuri sukurta efektyviam duomenų rinkimui ir apdorojimui. „I-Trust“ yra oficialus CIS kontrolės rėmėjas, suteikiantis mūsų partneriams prieigą prie valdiklių ir įvairių geriausios praktikos rekomendacijų.
Kibernetinės saugos brošiūra
Susisiekite su mumis ir aptarkime visos Jūsų organizacijos skaitmeninės veiklos saugos įvertinimo galimybes išnaudojant „I-Trust“ sprendimuose integruotą CIS18 kontrolės platformą.